איך לקום מהספה ולהפוך לספורטאי/ת הישג...

*מאת הצוות המקצועי של מועדון 500 וואט עמקים.

כאשר את/ה מציב/ה לעצמך מטרה לעסוק בספורט למען שיפור הכושר הגופני, הבריאות או סתם למען ההרגשה הטובה, הפעילות סוחפת אותך והמטרות שהניעו אותך בראש ובראשונה הופכות לנחלת העבר והצבת יעדים גבוהים יותר והישגיים יותר הופכת להיות המטרה העילאית.
אימון מתקדם בעזרת ניטור נתונים הפך להיות דבר נפוץ אצל רוכבי ורוכבות אופניים וטריאתלטים/ות היום מאחר והוא השיטה הטובה והמדוייקת ביותר להשיג רף השתפרות מתמיד לאורך זמן. 
מסד הנתונים הגדול והרחב נאסף ומנותח דרך שלל המכשירים היום הקיימים בשוק ודרך תוכנות האימון על מנת שהספורטאי/ת אשר מכוון/ת את המטרה י/תבין אם הוא/היא בדרך הנכונה או שהוא/היא סוטה מן המסלול! 
שימוש בדופק, או במדי וואטים הם דבר שבשגרה. הם מספרים לנו סיפור, הם מציירים לנו תמונת מצב שניה אחר שניה של ההתנהגות והתגובתיות של הספורטאי/ת במהלך הפעילות.
אך מיספרים הם לא הכל. 

התגובתיות נכנסת לניתוח מעמיק יותר אשר יצייר תמונת מצב רחבה יותר לתקופת זמן טיפה יותר ארוכה וממנה תנותח התמונה בכדי ליצור תמונה עוד יותר רחבה אשר תתאר לנו את המצב לאורך עונה שלמה!

 

רוכב/ת אופניים או טריאתלט/ית, המפתח הוא משמעת עצמית!

מכל הספורטאים והספורטאיות שפגשתי לאורך שנותיי כמאמן אין דבר איכותי יותר מ"משמעת עצמית" כאשר מדובר ביכולת אישית של מתאמן/ת! 
לא משנה הכוח, לא משנה המהירות -  משנה המשמעת העצמית אשר גורמת למתאמן/ת לבצע שינויים ושיפור מתמיד לאורך זמן לאור הנתונים וההישגים. 
כושר גופני וסבולת הם דבר נרכש, הגוף האנושי מגיב בצורות שונות ומגוונות לסוגים שונים של אימון, באזורים שונים ובהתאם למצב הסובייקטיבי של הספורטאי/ת (גופני, נפשי או סיבות שונות).
היכולת להשתמש בתכנית האימונים ככלי למנף ולשפר את המצב לאורך זמן היא הכרחית מכיוון שספורטאי/ת שלא מקבל/ת פידבק אימוני מתמיד הולך/ת אי שם לאיבוד כמו שחיין בישראמן ששוחה ממצוף למצוף מבלי לראות ומפספס את כולם בדרך ולבסוף שוחה קילומטר יותר מן הרצוי. אותו מצב נתקל בו רוכב/ת המאסטרס הממוצע/ת אשר מנסה להגיב בצורה אופטימלית לאימונים אותם הוא/היא מבצע/ת במהלך העונה ללא תכנית אימונים מסודרת.


שם המשחק... "העמסה והתאוששות"

 זה לא סוד שכל מתאמן/ת משחק/ת במגרש הזה של "העמסה והתאוששות".

העניין הקריטי כאן הוא שכאשר את/ה כבר מגיע/ה לרמות הגבוהות והגוף שלך מגיב בצורה אופטימלית לאימונים עצימים האם את/ה יודע/ת לספק לו את הדלק הנכון או האם את/ה יודע/ת לבצע התאוששות נאותה ועוד המון מרכיבים אשר יהפכו את פיצוי היסף שלך ליעיל יותר וחד יותר כאשר מדובר בתקופת אימון קריטית!

נתוני האימון אשר אנו מודדים במהלך הרכיבה או כל סשן אחר הם מדוייקים היום להפליא. כאמור הניתוח מעמיק ומדוייק אך אין לנו מדדי התאוששות! עוד לא המציאו את השעון שיגיד לנו כמה התאוששנו והאם זה מספיק! מה איני צריך לעשות בין אימון לאימון והאם אכלתי נכון? כאן מתחיל המדע האמיתי והסנכרון המדויק בין מאמן למתאמן, במטרה להפוך אותו לגרסה טובה יותר של עצמו כבר בעונה הנוכחית.

 

ליבה ומעטפת

מועדון "500 וואט עמקים" עמקים מצויד בשלל מאמנים בתחום האופניים והטריאתלון במטרה לתת לספורטאי/ת את אימוני הליבה הטובים והאיכותיים ביותר.
הפילוסופיה היא א
ימון בקבוצה הומוגנית ככל האפשר, העונה לצרכי המתאמן/ת, שקיפות אימונית שהיא דבר חשוב על מנת שהספורטאי/ת י/תבין למה הוא/היא עושה את מה שהוא/היא עושה ואיך הגוף שלו/ה מגיב, התאמת כל מאמן ספציפי לדיסיפלינה המתבקשת כאשר מאמני טריאתלון ידייקו טריאתלט/ית ומאמני רכיבת שטח XC ידייקו רוכב/ת הרים קשוח/ה ומהיר/ה. 

כל נתוני האימון מנותחים על ידי המאמנים הבכירים עלי ידי תוכנת ה TRAINING PEAKS   וכך נוצרת הרמוניה בין המועדון לספורטאי/ת שלא מפסיקה לכל אורך ציר הזמן, כאשר הספורטאי/ת פעיל/ה.
בנוסף לאימונים והרשת הליבתית נמצאת המעטפת.
המעטפת מספקת לספורטאי/ת את כל התמיכה שהוא/היא צריך/ה על מנת שהוא/היא י/תוכל לבצע את עבודתו/ה נאמנה, גם המאמן!
המעטפת כוללת תזונאי, פזיותרפיסט, חנות אופניים תומכת, אספקה של תוספי תזונה יעוץ ספורט פסיכולוגי ועוד, וזאת מתוך ההבנה שכל ספורטאי/ת הישג בעבודה לטווח זמן ארוך, צריך תמיכה 
בכדי להמשיך ולהתאמן באופן סדיר וללא הפרעות.

 

תכנית האימונים הלכה למעשה...

תכנית האימונים ב "500 וואט עמקים" נבנית על סמך היכולות האישיות והמטרות של המתאמן/ת. יכולות FTP, יכולות אירוביות, משקל, מצב נפשי וגופני בהתאם למטרה המבוקשת ועוד ועוד...

לא משנה מהיכן את/ה מגיעה: רק התחלת לרכב, רוכב/ת מאסטרס, טריאתלט/ית, רוכב/ אפיק, רוכב/ת עילית - ההתאמה למטרות שלך תתבצע בצורה המקצועית והמדויקת ביותר על ידי שמירה על קשר מתמיד בין מאמן למתאמן ושמירה על שקיפות מתמדת.

צוות המאמנים של מועדון "500 וואט עמקים" נותן מענה מתמיד לכל המתאמנים באשר הם.


צרו איתנו קשר