טיול בייקפקינג פסח

"בייקפקינג"- טיול שטח רב יומי  שבו נושאים את הציוד על הגב/ ארוז על האופניים.

שנים אני נובר באתרים של טיולי אופניים כביש ושטח ומביט בקינאה על הרוכבים ( ורוכבות) על רקע נפים מדהימים ומקומות רחוקים את הצמא לטיולי כביש התחלתי כבר להרוות ב 2016 עם טיול  bike touring  של חודשיים באירופה אבל השינה של טיולי שטח רב יומיים עדיין נותרה פתוחה.

בפסח האחרון החלטתי לצאת לטיול מעגלי מהבית בעמק למירון וחזרה. קניתי תיק כידון ( מין נקניק ניילון גדול עם רצועות), תיק אוכף גדול,  דחסתי כמה בגדים חמים שק"ש ופק"ל קפה ויאללה לדרך.

 יצאתי ביום שני בבוקר דרך העמק לכיוון  הים, בגלל היציאה המאוחרת נעזרתי בהקפצה של הרכבת מכפר יהושע לנהריה, מנהריה לאורך החוף המקסים ודרך נחל כזיב למעלות, העלייה  ביציאה מנחל כזיב מאתגרת את הרגליים והריאות, קפה במעלות וממשיכים, "הקיר" המוכר של צוריאל מאתגר במיוחד על אופני סינגל ספיד עם ציוד אבל גם אותו עברנו, ירידה קלה חזרה לכזיב ומשם עליה רצופה עד לחניון "חממה" למרגלות המירון. החניון "מפוצץ" באנשים ארץ ישראל היפה והמטיילת.  ליטר תה מתוק ( פק"ל קפה  - זוכרים) 2 לחמניות כשרות לפסח עם דבש ויאללה לישון. מצאתי פונה שקטה פרסתי את הסק"ש, לבשתי "פיז'מה" להתראות בבוקר.

בוקר מדהים, בהיר ירוק וקריר מתחיל בטיפוס  כביש לפסגה מעל העננים והאובך, משם בירידה מאתגרת דרך אמירים נחל עמוד וחוקוק עד למגדל על שפת הכינרת  כשחלק מ"הדרך" התגלה כשביל ישן ולא רכיב שחייב הליכה עם האופניים כ 2 ק"מ.

בגלל קוצר הזמן (והכוח) החלטתי לוותר על הטיפוס לרמת פוריה ולהמשיך לאורך הכביש דרך טבריה, עם המירון הוא ארץ ישראל היפה אז טבריה היא ארץ ישראל ה .. אחרת, צפוף, רועש, מלא עשן של מנגלים ומוזנח בצורה עצובה – עצוב ולא ברור. ממשיך לאורך הכביש, ע"ב מוביל המים המלוחים ומדרכת הקיבוצים עד גשר נהריים ומשם במגמה דרומה דרך השטחים החקלאיים לגשר הרומי.  תדלוק אחרון באלונית תצפית וצילום של שקיעה מדהימה מעל הגלבוע ושעה אחרונה של רכיבת נג"ש בחושך מוחלט עד עין חרוד.

שחר מחכה לי בתחנה, מוותר על שוורמה ( פסח!) והביתה.

סיימנו , נתראה בטיול הבא.

 


צרו איתנו קשר